Geo.be, het federale geoportaal
Geo.be is de toegangspoort bij uitstek voor de geografische informatie van de Belgische federale instellingen.
Het project heeft als doel tot een eenvoudig bruikbare en toegankelijke geodataset te komen, een van de meest gevraagde datasets voor hulpverlening die nu nog niet bestaat. Dit gebeurt op initiatief van het NGI en wordt gefaciliteerd door het Inter-communautair Overleg e-Government (ICEG). De standaardisatie maakt het beheer, het delen en het gebruik eenvoudiger voor de dataeigenaren (waterleidingmaatschappijen) en de datagebruikers (brandweer).
De volgende workshop is op 22 juni, waarna tijdens de zomer een publieke consultatie volgt. Het forum en de documentatie is beschikbaar hier.
Het Nationaal Geografisch Instituut biedt een aantal online resources aan die door het brede publiek gebruikt kunnen worden.
Oeps! Het ziet er naar uit dat je een verouderde browser gebruikt. Dit kan er voor zorgen dat deze website niet helemaal correct functioneert. We raden je ten sterkste aan om de laatste versie van je favoriete browser af te halen. Met een recente browser kan je op veilige en optimale wijze rondsurfen.